06

טיפולים לתיקון גרנולומות בשפתיים

מיועד לנשים וגברים אשר עברו טיפולים לעיבויי שפתיים. במקרים בהם הופיעו “גושים”, חוסר סדירות של רירית השפה או “עיוות של השפתיים, ניתן לבצע טיפול או ניתוח.

1. הופעת גושים בשפתיים העליונות והתחתונות- טיפולי המסה

לאחר הזרקת חומר מילוי , גם לאחר שנים, עלולים להופיע גושים (גרנולומות) קשים בתוך השפתיים. גושים אלו יכולים להופיע בתוך השפה מבפנים שהיה מורגש בנגיעה או מישוש בלבד של השפה אבל לא ישנה את צורת השפה או שהגוש לא יבלוט החוצה.
במקרים אלו, כאשר ה"גושים" פנימיים, רכים שאינם מעוותים את צורת השפה ניתן להציע מספר סוגי טיפול (לא ניתוח) על מנת לשפר את המרקם של השפה:
1. דיקור הגוש (מתאים למקרים פשוטים מאוד)
2. הזרקת סטרואיד לתוך הגוש (במקרים שדיקור פשוט אינו מגיב).
3. המסה על ידי לייזר (החודר לתוך הגוש ומפרק אותו מבפנים)
שיטות אלו אינן מושגות בטיפול אחד ויש לחזור על הטיפול מספר פעמים להשגת התוצאה הנדרשת. יש לדעת שלא ניתן להתחייב שסוג הטיפול המוצע יפתור בודאות, את בעיית ה"גושים" ויתכן שילוב של שיטות או תוספת ניתוח. כל מקרה יידון בטרם ביצוע הטיפול. יוסבר כי לא בכל טיפול ניתן להעלים לגמרי את החומר או את הגוש.

משמאל: שפה עליונה ארוכה מכסה את השיניים הקדמיות. מימין: לאחר ניתוח, צלקת בבסיס הנחיריים. אורך השפה העליונה (מסומן על ידי חץ) מתקצר.
בת 32. בגיל צעיר בוצעו מספר טיפולים לעיבוי שפתיים על ידי סיליקון רפואי. כיום שפה עליונה גדולה מידי ומראה שאינו תואם לגיל, פרובוקטיבי מידי. מימין: לאחר תיקון ומראה סולידי יותר של השפתיים

2. עיוות מראה השפה בשל גושים פנימיים וחיצוניים

כאשר הגושים (גרנולומות) הופכות לנוקשות יותר ודומיננטיות בשפתיים, עלול להתרחש שינוי של צורת השפתיים. השינויים יכולים להיות פשוטים ומוגבלים (גושים בודדים) אולם ישנם מקרים בהם הגוש נרחב ותופס כמעט את כל השפה. השפתיים יכולות להיות רכות ותפוחות אולם יתכן מאוד שהשפה תתקשה והגושים יבלטו הרבה יותר.
במקרים אלו אנו מציעים ניתוח.
הניתוח יכול להיתבצע בהרדמה מקומית או בהרדמה כללית.
נבצע חתך בחלקה הפנימי של השפה, במקום בו הצלקת תהייה מוסתרת היטב. משם נסלק חלקי גרנולומת של השפתיים (לצערנו אי אפשר את הכל!), נעצב מחדש את השפה ונסגור את החתך בתפרים נספגים.

3. שפתיים עבות מידי (עליון או תחתון)

כאשר אנו מתבגרים, אנו מוצאים עצמנו, לא פעם "מאוכזבים" מהחלטות שקבלנו בגיל צעיר. דוגמה לכך קשורה לעיבוי שפתיים שבוצע בגיל צעיר. למרות שבמרפאתנו אנו דוגלים תמיד במראה טבעי וממליצים למטופלים הצעירים, לא להגזים… אנו פוגשים מטופלים בגיל מבוגר יותר עם שפתיים שאינן תואמות את הגיל והמראה הבוגר יותר. שפתיים עבות, בולטות וחושניות לא מתאימות לכל גיל.

במקרים אלו נמליץ על הקטנת שפתיים.
הניתוח יכול להיתבצע בהרדמה מקומית או בהרדמה כללית.
נבצע חתך בחלקה הפנימי של השפה, במקום בו הצלקת תהייה מוסתרת היטב. משם נעצב מחדש את השפה, נקטין את גודלה ונסגור את החתך בתפרים נספגים. הניתוח יכול להתבצע בשתי השפתיים בו זמנית.

דוגמה נוספת להרמת שפה

כל האמור ניתן לבצע בהרדמה מקומית בלבד ללא צורך בהרדמה כללית או באשפוז ארוך. במהלך הניתוח מבוצעות מדידות אשר מגדירות מחדש את הפרופורציה שבין השפה, האף והמרווח שבינהם. החתך מצוי בחלקה הפנימי של השפה (העליונה או התחתונה), שאינו גלוי לעין. הליך ההחלמה קצר מלווה בנפיחות ולעיתים רחוקות בסימנים כחולים. התפרים נספגים ומתפוררים בעצמם כשבוע לאחר הניתוח. רק לאחר מספר חודשים מתקבלת התוצאה הסופית.

לפני כל טיפול / ניתוח, תוזמן/ני לשיחת ייעוץ עם ד”ר עזריה או ד”ר ענבר. במהלך השיחה יובהרו לך האפשרויות הטיפוליות השונות, יוסבר על ההליך, ההחלמה והסיבוכים האפשריים.

לחצו כאן לצפיה בתוצאות המדהימות שלנו של טיפול הרמת שפה עליונה

Make an Appointment

קבעו איתנו פגישה