05

עיצוב חזה טובולרי

שדיים טובולריים tuberous/ tubular breasts (או חזה צינורי) הם תוצאה של פגם מולד של השדיים אשר יכול להתרחש אצל גברים ונשים כאחד.
שד טובולרי דרגה 2
שד טובולרי דרגה 2

מהו חזה טובולרי

שדיים טובולריים tuberous/ tubular breasts (או חזה צינורי tube)

הם תוצאה של פגם מולד של השדיים אשר יכול להתרחש אצל גברים ונשים כאחד. במהלך גיל ההתבגרות, השדיים במקרים אלו, אינם מצליחים להתפתח באופן מלא. הגורם המדויק של זה עדיין לא ברור אולם, מקרה זה נפוץ בין 1 ל- 5 אחוזים מכלל המטופלים הפונים לתיקון שדיים.

חזה טובולרי שונה מאוד מחזה קטן או נפול שאינו טובולרי. התייחסותינו לשד טובולרי שונה לגמרי מהתיחסותינו לשד קטן הזקוק להגדלה פשוטה ולכן גם הטיפול בשד זה שונה מהטיפול הרגיל בשד קטן או נפול. השפעת המצב על המראה של השד יכול לנוע בין השפעה מתונה ועד להשפעה קשה, וכוללים מאפיינים טיפוסיים: העטרה מוגדלת (לעיתים קוטר העטרה יהיה כקוטר השד כולו), עטרה נפוחה, רווח בין השדיים רחב באופן חריג, רקמת השד מינימלית, שד נפול מעל לקפל התת שדי שגם כך ממוקם גבוה יותר מאשר בנורמה. שד טובולרי יכול להשפיע על היכולת של נשים להניק כיוון שבלוטות החלב לא התפתחו מספיק כדי לייצר חלב. עם זאת, היבטים פיזיים אחרים של פוריות והריון אינם מושפעים מקיום שדיים טובולריים.

שד טובולרי דרגה ראשונה

שדיים טובולריים מדרגה ראשונה מאופיינים:
1. שד קטן שאינו מפותח, בעל רקמה צפופה ונוקשה מבפנים
2. עטרות רחבות יחסית לגודל השד
3. מרחק קצר בין העטרה לקפל התת שדי
4. מרווח גדול בין השדיים

תיקון שדיים אלו ידרוש לרוב שימוש בשתל סיליקון שיושתל מעל השריר (על מנת להרחיב את רקמת השד הצפופה). לרוב נשתמש בשתלים בעלי פרופיל גבוה ונוקשים יותר. אנו נמליץ במקרים אלו לבצע חתך דרך העטרה ולא דרך הקפל התת שדי כמקובל. חתך דרך העטרה ימנע את התרחבות העטרה לאחר ההגדלה, צלקת מוסתר ואפשרות להוציא רקמת שד מיותרת דרכו.

שד טובולרי דרגה 1
שד טובולרי דרגה 2

שד טובולרי דרגה שניה

שדיים טובולריים מדרגה שנייה הם הבעייתיים ביותר לטיפול:
1. שד בינוני שאינו מפותח מספיק, בעל רקמה צפופה ונוקשה מבפנים
2. עטרות נפולות שאינן בקו המרכז
3. מרחק קצר בין העטרה לקפל התת שדי
4. מרווח גדול בין השדיים
5. חסר ברקמת שד בחלקו המרכזי (לכן הרווח בין השדיים צורתו משולש)

תיקון שדיים אלו ידרוש שילוב של הגדלת חזה עם הרמה מלאה או חלקית של השד.  לרוב ייעשה שימוש בשתל סיליקון שיושתל מעל השריר (על מנת להרחיב את רקמת השד הצפופה). בדרך כלל נזדקק לשתלים בעלי נפח גבוה, כתחליף לנפח שד טבעי שחסר. בניתוח נוסיף הרמת חזה מלאה או חלקית על מנת למקם מחדש את הפטמה ועטרה ול”עגל” את מבנה המשולש של השד.

שד טובולרי דרגה שלישית

שדיים טובולריים מדרגה שלישית מאופיינים בממצאים הבאים:
1. שד נפול ש”נשפך” כלפי מטה דרך פתח צר
2. עטרות נפולות שאינן בקו המרכז ומאוד רחבות
3. מרחק קצר בין העטרה לקפל התת שדי
4. מרווח גדול בין השדיים
5. חסר ברקמת שד בחלקו העליון של השד ולכן קיימת מדרגה בינו לבין בית החזה.

תיקון שדיים אלו ידרוש שילוב של הגדלת חזה עם הרמה מלאה או חלקית של השד.  לרוב ייעשה שימוש בשתל סיליקון שיושתל מעל השריר (על מנת להרחיב את רקמת השד הצפופה). בדרך כלל נזדקק לשתלים בעלי נפח גבוה, כתחליף לנפח שד טבעי שחסר. תמיד נוסיף הרמת או הקטנת חזה על מנת למקם מחדש את הפטמה ועטרה ול”עגל” את מבנה המשולש של השד.

לחצו כאן לצפיה בתוצאות המדהימות שלנו של עיצוב חזה טובולרי

Make an Appointment

קבעו איתנו פגישה