01

ניתוח אף

ניתוח אף הינו אחד הניתוחים המורכבים והשכיחים ביותר בכירורגיה הפלסטית. בהיותו איבר מרכזי ובולט לעין, לצורתו ולגודלו יש חשיבות רבה בעיצוב הפנים. מטרת ניתוח אף היא לשפר את המראה החיצוני התדמיתי וליצור איזון והתאמה לתווי הפנים. מטופלים רבים פונים בנושא ניתוח אף חלק מבחינה בריאותית (בעיות נשימה וכד’) וחלק מבחינה אסתטית ולכן ישנה חשיבות רבה לרמת ביצוע הניתוח. אצלנו בקליניקה עובדים עם הטכנולוגיות החדשניות ביותר בכירורגיה הפלסטית, ביצוע ותוצאות הניתוח הם ברמה הגבוהה והטבעית ביותר.

למי מיועד ניתוח אף?

ניתוחי אף נחלקים לניתוחים קוסמטים וניתוחים רפואיים.
מטרת ניתוח קוסמטי של האף לשפר את מראה האף, וכתוצאה מכך את מראה הפנים.
ניתן להוריד את הגבנון, להקטין את האף, לעדן את קצה האף (טיפ), להצר את הנחיריים, ליישר סטיית ציר אם קיימת
ניתוח רפואי של האף בא לשפר את מעברי האויר בעת נשימה. ניתוחים אלו כוללים יישור מחיצה, טיפול בקונכות/טורבינות.
ישנם ניתוחי אף משולבים, כלומר רפואי וקוסמטי, שמטרתם לשפר את המראה ואת התפקוד.

ניתוח אף לפני ואחרי – ד"ר רון עזריה
מבנה האף וצורתו משפיעים על מראה הפנים ומושכים תשומת לב רבה

כיצד בוחרים את צורת האף?

חשוב להגיע לפגישת ייעוץ מקדימה עם המנתח, להגדיר בפניו את הציפיות מהניתוח ולהבין את מידת הריאליות שלהן. כשפונים למנתח פלסטי על מנת לעבור ניתוח אף, צריך לוודא שהוא מתחשב לא רק ברצונות של הלקוח, אלא גם יכול להמליץ על מה שמתאים למבנה פניו. השאיפה היא לאף בעל מראה אנטומי ואסתטי המתאים לפנים ובעל תפקוד פיזיולוגי תקין, דהיינו, המאפשר נשימה טובה. מידות אף נכונות משמעותן מידות שאינן בולטות בשום פרט לעומת יתר מרכיבי הפנים.
האף המתאים אינו סולד מדי, אינו שקוע מדי, מורם מידי או קצר מדי, הוא כזה המשתלב בפרופורציות הפנים.
הניתוח מתבצע בהרדמה כללית או מקומית, יחד עם ניתוח פלסטי או כפרוצדורה יחידה. אצל אנשים אשר סובלים מבעיות נשימה דרך האף ושוקלים גם לעבור ניתוח פלסטי, מומלץ לבצע את שניהם ביחד. כך ניתן לאחד את תקופת ההחלמה של שני הניתוחים ולחסוך ביצוע של שתי הרדמות.

הסיכונים בניתוח מחיצות:

נפיחות באזור הפנים, שטפי דם, דימום מתוך האף, אסימטריה, אובדן תחושה, פגיעה בחוש ריח, פגיעה במעבר האויר באף, נקב במחיצה, חוסר שביעות רצון מהתוצאה.

ניתוח אף בת 27
ניתוח אף בת 27

לחצו כאן לצפיה בתוצאות המדהימות שלנו של ניתוחי אף

יש לכם בעיית נשימה? חוסר סימטריה? אתם לא שלמים עם מראה האף שלכם? אם גם אתם מסתכלים במראה ומייחלים לשינוי הזה הגעתם למקום הנכון. ניתוח אף מומלץ לבצע בתום ההתפתחות הפיזיולוגית של האף. הגיל הממוצע בו ניתן לבצע את הניתוח הוא גיל 16.

כמו כל ניתוח שעוברים גם אחרי ניתוח אף זמן ההחלמה הוא קריטי. ברוב המקרים נשארים עם גבס על האף אותו מסיר הרופא בביקורת הראשונה לאחר כשבוע. משך זמן ההתאוששות הינו אינדיווידואלי, ונע בין 7-10 ימים. בימים הראשונים לאחר הניתוח צפויים דימומים קלים מהאף ומהפה, כמו כן, שטפי דם, כאבים ונפיחות.

צורת האף מתקבעת ומתקבלת צורה סופית כחצי שנה עד שנה לאחר הניתוח.

הניתוח מתבצע דרך הנחיריים, לכן כל הצלקות הינן פנימיות. רק במידה ועושים הצרת/הקטנת נחיריים או ניתוח אף פתוח נותרות צלקות חיצוניות.

Make an Appointment

קבעו איתנו פגישה