06

עיבוי שפתיים ועיצוב

פרופורציות השפתיים מוכרות היטב מעולם האומנות: אורכן הינו כשליש מרוחב הפנים. השפה העליונה אמורה להיות לפחות שליש מרוחבה של השפה התחתונה ובולטת מעט מהשפה התחתונה בפרופיל. מראה השפתיים אמור להיות הרמוני עם מראה הפנים.

הטיפול בשפתיים מיועד לשתי קבוצות מטופלים:

טיפול עיבוי שפתיים ליצירת שפתיים מלאות וחושניות יותר.
טיפול המיועד להצעיר את מראה השפתיים, כחלק בלתי נפרד מטיפולי הצערת מראה הפנים, תוך הימנעות מעיבוי שפתיים.

יתרון שיטת עיבוי שפתיים נעוץ בפשטותה ובאפקט שלה: הזרקת חומר דרך מחט דקה, התאוששות מיידית, תופעות לוואי קצרות טווח, אחוז סיבוכים נמוך וגם עיצוב שפתיים טוב מאד כמעט לכל צורת שפתיים. עיבוי שפתיים נעשה במסגרת טיפולי מרפאה. ניתן לבצעו ללא הרדמה או תחת הרדמה מקומית.

הערכה טרום טיפולית

טרם הטיפול יש לבדוק את צורת השפתיים והפנים כולל לסתות ושיניים, לשים לב לסימטריה בשפתיים ובעיקר לרצון המטופל. עיבוי שפתיים הינה אמנות בפני עצמה. על המטופלים לדעת כי גם בידיים אמונות ביותר לא ניתן תמיד להגיע לתוצאות הרצויות. קיימים מספר סוגי חומרים עבור עיבוי שפתיים: חומרי מילוי נספגים (זמניים) ולא נספגים (קבועים).

עיבוי שפתיים הינה אמנות בפני עצמה

1. חומר מילוי קבוע שלא נספג הינו סיליקון רפואי, שעבר תהליכי עיבוד עד שהפך לראוי להזרקה לרקמות הגוף ועם מעט תופעות לוואי.
היתרונות ברורים:

  • מקנה מרקם מלא לשפתיים,
  • ניתן לעצב את פנים השפה ולא רק את קו תוחם השפה ומהלך השינוי איטי ובשלבים.

החיסרון בעיקר הוא במספר הביקורים ובשלבי השינוי ההדרגתי. יש להזריק בכל פגישה כמות מזערית ולפרוש את הטיפולים במרווחים של שבועיים מינימום. בדרך זו נמנע מיצירת גושים במקום ההזרקה ומיקום לא נכון ולא הומוגני של החומר.

2. חומר מילוי זמני שנספג, מתבסס על חומרים טבעיים הקיימים בשכבת העור העמוקה (קולגן וחומצה היאלורונית). בגלל שהחומר ביולוגי, הגוף מפרק אותו בתהליכים טבעיים לאורך זמן (מספר חודשים). אין הם יוצרים תגובה אלרגית ורק לעתים רחוקות יצרו תגובה דלקתית. משך האפקט של כל חומרי המילוי הינו כשנה לערך והוא הפיך לחלוטין.

3. חומר מילוי משומן טבעי. ניתן לבצע עיבוי שפתיים גם על ידי הזרקת שומן הנלקח מגוף המטופל: השומן הוא חומר טבעי, מצוי בגופנו בכמות לא קטנה, ויכול לעבות שפתיים דקות בצורה יעילה ולטווח זמן ניכר. בפעולה זו, אנו נוטלים רקמת שומן ממקום אחר בגופנו, מסננים את השומן ומזריקים אותו לתוך השפתיים. היתרונות ברורים, זהו חומר טבעי לחלוטין אשר יכול לשרוד שנים רבות.
חסרונותיו נעוצים בעובדה שרק חלק מכמות ההזרקה תשרוד ותקלט לתוך הרקמה ולכן יש לחזור על הפעולה עד להשגת האפקט הרצוי.

סיבוכים ותופעות לוואי

לאחר טיפול עיבוי שפתיים, תתכן נפיחות אשר לרוב תחלוף תוך מספר שעות. נפיחות זו עלולה לחזור בשעות הבוקר המוקדמות, מספר ימים לאחר ההזרקה ותחלוף מאליה לאחר מספר דקות.

יובש וקילוף של השפה

בשל השימוש בהזרקה, עלול להיווצר שטף דם. לרוב מופיע בשפה העליונה בשכיחות של עד 2% מכלל המטופלים ותחלוף מאליה
לאחר כארבע ימים. הסובלים מהרפס (פצעי חום) כרוניים בשפה, ייטלו כדורים למניעת התפרצות ההרפס.
גושים יתכנו במקומות ההזרקה השונים והם חלק בלתי נפרד מהנפח הרצוי לשפה. הסיכוי לגושים אלו להראות כלפי חוץ הינו נמוך
ביותר. במידה ונוצר גוש מציק, ניתן לטפל, במרבית המקרים, באופן פשוט או להוציאו לגמרי.

**תופעות הלוואי ידונו בהרחבה עם ד"ר עזריה וד"ר ענבר לפני הטיפול

עיבוי שפתיים ליצירת שפתיים מלאות וחושניות יותר
עיבוי שפתיים ליצירת שפתיים מלאות וחושניות יותר

לחצו כאן לצפיה בתוצאות המדהימות שלנו של עיבוי שפתיים ועיצוב

Make an Appointment

קבעו איתנו פגישה