02

טיפולי הזרקת שומן

ד”ר עזריה וד”ר ענבר הינם החלוצים בישראל בהזרקות שומן. נסיונם הגדול ומספר המטופלים הרב שטופלו על ידם, שיטת טיפול ייחודית ופשוטה ובעלת אמינות גבוהה ושיעורי הצלחה ניכרים.

מדוע הזרקת שומן?

לשומן שבגופנו יצא שם רע: כולם מתלוננים על עודפי שומן, נזקי השומן ובכלל תמיד למדנו ששומן נקשר בקונוטציה שלילית ויש להיפטר ממנו בכל דרך אפשרית. אבל, מה שלא ידענו לפני כשני עשורים הוא שלשומן יש גם יתרונות יחודיים. השומן בגופנו עשיר בחומרים המסייעים להתפתחות איברים סמוכים. יש בתוך השומן תאי גזע מרובים (תאים ראשוניים שיכולים להפוך לסוגי רקמות שונות בהתאם לסביבה והשפעת הסביבה עליהם). בתאי השומן קיימים מנגנונים המייצרים הורמונים שונים כגון אסטרוגן (הורמון נקבי) ולשומן קיים גם נפח כמובן.

כאשר החלו בשנות השמונים של המאה שעברה, לבצע שאיבות שומן ולסלק את הרקמה "הרעה" מהגוף על מנת להקנות לו מראה חטוב יותר, היו ששאלו, מדוע לזרוק רקמה ביולוגית כזו? האמת, הזרקות שומן בוצעו עשרות שנים לפני כן אבל לא נעשה לפעולה זו פרסום נאות והיא חלפה מהעולם. קבוצת חוקרים, לקראת סוף שנות השמונים, אכן בצעו מספר נסיונות בהשתלת תאי שומן באותו אדם ופרסמו את מסקנותיהם ברבים:
1. ניתן להשתיל שומן שנלקח ממקום מסויים בגוף ולהשתילו בהצלחה חלקית במקום אחר בגוף
2. השומן שנקלט הופך להיות רקמה ביולוגית תקינה לחלוטין ולא ניתן להבדיל בינה לבין הרקמה השומנית המקורית.

בקיצור, הזרקת השומן מאז הפכה להיות מאוד פופולרית ושיאה עדיין לפננו. היתרונות בהזרקת שומן הינם רבים:
קיים שפע של רקמת שומן עצמי שניתן להוצאה, עיבוד והשתלה. היתרון הגדול הוא שמקור השומן הוא עצמי. בשל עובדה זו לא תהיה תגובה לגוף זר (כמו חומרי מילוי אחרים) והשומן לא ידחה על ידי הסביבה. נהפוך הוא, הסביבה תקלוט לתוכה את השומן המוזרק ותפתח כלי דם אשר יספקו לרקמה את החומרים הנדרשים להשרדותה.
הפעולה נעשית באופן פשוט ביותר ולכן כמעט ואינה כואבת. תהליך ההחלמה הוא פשוט ומיחושים יהיו ברוב המקרים באיזור ממנו נשאב השומן ולא במקום אליו הוזרק השומן.
לשומן יש ריכוז גבוה של תאי גזע. עובדה זו תגרום לשיפר תכונות העור והצערתו ואף תגביר את זרימת הדם לתוכו.
לאחר קליטת השומן המוזרק (בד"כ לוקח להליך זה מספר שבועות), השינוי במקום ההזרקה יהיה ברור. זמן השפעתו הוא ארוך יותר מכל חומר נספג אחר למילוי שקיים כיום. כל עוד לא יחולו שינויים מטבוליים בגוף (כמו שינויים במשקל הגוף או שינויים הורמונליים), נפח השומן המוזרק לא ישתנה
הליך הזרקה שאינו מצריך הכנה מיוחדת וניתן לביצוע בתנאי מרפאה פשוטים והליך החלמה מיידי.

הזרקת שומן
האיזורים השכיחים להזרקת שומן בפנים. העיקר- נפח.

מספר האיזורים השכיחים המתאימים להזרקת שומן

הזרקת מילוי לאיזור מרזב הדמעות, מילוי כריות הלחיים והדגשת עצם הלחי קמטים בבסיס האף ובזויות הפה.

מילוי נפחים ושקעים באזורים אחרים בגוף ע"י שומן עצמי, כדוגמת עיצוב קימורי הישבן והגדלת שדיים בשומן עצמי, נחשבות כיום כפעולות שגרתיות ומתאימות למספר גדול של מטופלים. השומן קיים בגופנו. מאוד קל ליטול שומן מאזור מסוים בגוף בהרדמה מקומית או בהרדמה כללית, לסנן אותו, לעבד אותו ולהזריקו לאתר אחר בגוף (פנים לדוגמה).

ההתאוששות מיידית, תופעות הלוואי קצרות טווח ואחוז הסיבוכים קטן. השומן המוזרק נוטה להיספג/להעלם בסביבה עם תנועה מתמדת וללא תמיכת עצם מתחתיה. לכן לעיתים דרושים מספר טיפולים על מנת להגיע לאפקט הרצוי הסופי ולתוצאה מיטבית. לאחר הספיגה, השומן שנותר נשאר לטווח זמן ארוך.

בקיצור, הזרקת השומן מאז הפכה להיות מאוד פופולרית ושיאה עדיין לפננו.
היתרונות בהזרקת שומן הינם רבים:

1. קיים שפע של רקמת שומן עצמי שניתן להוצאה, עיבוד והשתלה. היתרון הגדול הוא שמקור השומן הוא עצמי. בשל עובדה זו לא תהיה תגובה לגוף זר (כמו חומרי מילוי אחרים) והשומן לא ידחה על ידי הסביבה. נהפוך הוא, הסביבה תקלוט לתוכה את השומן המוזרק ותפתח כלי דם אשר יספקו לרקמה את החומרים הנדרשים להשרדותה.
2. הפעולה נעשית באופן פשוט ביותר ולכן כמעט ואינה כואבת. תהליך ההחלמה הוא פשוט ומיחושים יהיו ברוב המקרים באיזור ממנו נשאב השומן ולא במקום אליו הוזרק השומן.
3. לשומן יש ריכוז גבוה של תאי גזע. עובדה זו תגרום לשיפר תכונות העור והצערתו ואף תגביר את זרימת הדם לתוכו.
4. לאחר קליטת השומן המוזרק (בד"כ לוקח להליך זה מספר שבועות), השינוי במקום ההזרקה יהיה ברור. זמן השפעתו הוא ארוך יותר מכל חומר נספג אחר למילוי שקיים כיום. כל עוד לא יחולו שינויים מטבוליים בגוף (כמו שינויים במשקל הגוף או שינויים הורמונליים), נפח השומן המוזרק לא ישתנה
5. הליך הזרקה שאינו מצריך הכנה מיוחדת וניתן לביצוע בתנאי מרפאה פשוטים והליך החלמה מיידי.

החסרונות למילוי שומן:

1. על מנת להגיע לתוצאה הרצוייה יתכן שנצטרך לבצע יותר מטיפול אחד. כלומר, בשל ספיגת השומן המוזרק בכמות משתנה מאדם לאדם וממקום למקום, קשה לאמוד מראש מה תהיינה התוצאות אחרי הזרקה אחת. אנו בהחלט ממליצים לחזור על הטיפול על מנת לא להזריק יותר מידי שומן ולא להישאר עם כמות רבה מידי של שומן שיקלט באיזור ההזרקה. לאנשים מעשנים, עם בעיות בכלי הדם (כמו מחלות סוכרת ותרשת עורקים), הסיכוי לאי קליטת השומן גובר. אצל מטופלים אלו אנו ממליצים מראש סדרה של מספר טיפולים ומסבירים כי יתכן מצב שהגוף לא יצליח לקלוט את השומן. שיעור הקליטה באיזורים שונים יכול לנוע בין 20% ועד ל 80% סיכוי
2. הופעת ציסטה באיזור הזרקת השומן בשל הזרקת יתר

תופעות לוואי:

במהלך הימים הראשונים אחר המילוי והשאיבה ייתכנו שטפי דם, אודם, גירוי מקומי ונפיחות שחולפים לאחר מספר ימים. סיבוכי מילוי שומן נדירים מאד. סיבוכים אפשריים : שטפי דם (לכן רצוי לא לבצע טיפול סמוך לאירוע), זיהום והתפרצות הרפס עורי (בפנים ובעיקר לנשאי נגיף ההרפס), שינויי תחושה, היווצרות גושים תת עוריים.

האם מצבם מתאים להזרקת שומן?

טיפול להזרקות שומן עשוי להתאים למנעד רחב מאוד של מטופלים ומטופלות שונים.
כיאה לכל פרוצדורה רפואית, גם כאן ההמלצה הגורפת היא להימנע מעישון וכל שכן בטרם הפרוצדורה עצמה, כמו גם מחשיפה יתרה לשמש.
אלו הן גם המלצות גורפות למען שמירה על בריאות העור.
הטיפול להזרקות שומן לרוב איננו יתאים לאנשים הסובלים מריבוי פצעונים.
כמו כן, תתבצע בדיקה באשר לתרופות קבועות אשר עלולות להוות התווית נגד לניתוח כגון מדללי דם.
במידה ועור הפנים הוא מדולדל, הרי שבמרפאתנו תוכלו להיוועץ עמנו באשר למידת הרלוונטיות של פרוצדורה זו, אל מול ניתוח אסתטי למתיחת פנים.

מילוי שומן בפנים

לחצו כאן לצפיה בתוצאות המדהימות שלנו של הזרקות שומן

Make an Appointment

קבעו איתנו פגישה