02

ניתוח מתיחת פנים

בחלוף השנים ועם התקדמות הרפואה המודרנית, אנו עדים יותר ויותר למקרים בהם הגיל הכרונולוגי אינו תואם את מצבו הביולוגי של האדם. נשים וגברים כאחד מרגישים בריאים יותר וחיוניים הרבה יותר מבעבר גם בגיל מבוגר. אולם, הליך הזדקנות הפנים, אינו נעצר ואינו תואם את ההרגשה הפיזית ונוצר פער בין המצב הפיזי לבין מראה הפנים. לשם כך התפתח תחום הצערת הפנים בקצב הולך וגדל.

תחום הצערת הפנים כולל מספר ענפים:

1. מתיחת פנים ע"י ניתוח
2. מילוי חסרי רקמה רקה (בעיקר הידלדלות רקמת השומן) ע"י הזרקת שומן וחומרי מילוי
3. הדגשת קוי עצם (לדוגמת שתלי סנטר)
4. קילוף וחידוש עור הפנים.
5. טכנולוגיות להידוק עור הפנים שלא בניתוח

מדוע ניתוח?
הליך הזדקנות הפנים והצוואר נוצרת בכל שכבות הפנים:

1. עצמות הפנים (לחיים ולסתות) עוברות תהלך של ספיגה ו"התרוקנות". קווי הפנים אינם חדים כפי שהיו בעבר. נסיגת חניכיים ולסתות אחראיות ליצירת קמטים מסביב לפה ונפילת זווית הפה, השפה העליונה והסנטר
2. רצועות, רקמת חיבור ושרירי הפנים הופכים להיות יותר רפויים ובעלי טונוס וכיווץ מופחת יותר. הפנים נפולות, הקפלים והחריצים עמוקים יותר
3. השומן התת עורי הולך ונעלם ולכן "נפח" הפנים קטן וגורם לירידת כיסי השומן למטה (ראה תמונה). שינויים הורמונאליים כמו העדר וסת משפיעים מאוד על איכות העור והשומן
4. העור הופך להיות דק יותר מקומט, יבש וחסר ברק. לרוב מלווה בנזקי גיל ושמש (כתמים וכו')
5. הופעת כיסי שומן והתרופפות העור בעפעפיים עליונים ותחתונים.

הליך הזדקנות הפנים: זויות נפילת מרקם הפנים. הידלדלות העור, ספיגת עצם וקמטים
הליך הזדקנות הפנים: זויות נפילת מרקם הפנים. הידלדלות העור, ספיגת עצם וקמטים
תמונת לפני ואחרי (מתיחת פנים)

מראה טבעי לגמרי:

כאשר אנו ניגשים לביצוע הליך הצערת או רענון הפנים, המשימה העיקרית הינה הקניית מראה טבעי לגמרי. הפנים חייבים להראות מתאימים לגיל המטופל אך במצב הרבה יותר טוב ממצבו לפני ההליך. על מנת להעריך את מידת הצלחת הטיפול, אנו מצפים לשמוע מהמטופלים שהסובבים אותם לא קלטו שהם עברו ניתוח. השינוי חייב להיות כזה, שיהיה קושי להצביע מה באמת קרה בפנים ולמה הם נראים רעננות כל כך (המצחיק הוא שהרבה מטופלות מדווחות שחברותיהן חשבו שהן עשו צבע או תספורת חדשה)

בשנים האחרונות עברו ניתוחי מתיחת הפנים שינוי מהותי ועקרוני. אם בעבר עיקר הניתוח היה מבוסס על עקרון "למתוח" היום המצב שונה לחלוטין. העקרון המנחה כיום הוא "מראה טבעי לגמרי". פעם, ניתן היה לראות את תוצאות מתיחת הפנים כפנים בעלות "פרצוף מופתע", מתוח מדי ו"לא טבעי". כיום, עם התפתחות התחום מתיחת פנים הסיפור שונה לגמרי.
מתיחת פנים מהדור החדש היא טיפול רב מערכתי המטפל במספר מרכיבים הפנים והצוואר בעת ובעונה אחת, הבוחן את שינויי הפנים לאורך השנים והדרך להענקת מראה טבעי, רענן וצעיר.

הזרקת שומן מסייעת ליצירת מראה טבעי של הפנים !
כיום הזרקת שומן מהווה חלק כמעט בתלי נפרד מהליך הצערת הפנים. ברוב ניתוחי מתיחת פנים, נשאב את השומן בעיקר מאזור הצוואר או מאזורים נוספים בגוף ונוכל להזריקם כחומר מילוי טבעי לפנים.

בהרדמה מקומית בלבד
רוב ניתוחי הפנים מבוצעים כיום בהרדמה מקומית עם טשטוש:

1. על ידי הזרקה מקומית ניתן להרדים בקלות את הפנים (בדומה לטיפולי שיניים בהם מבוצעת הזרקה פשוטה שאינה כואבת ומחצית הפנים נרדמת). כיוון שזמן הניתוח ארוך (שעתיים עד ארבע שעות), אנו מוסיפים טשטוש קל שעוזר למטופל לנמנם ולזמן לעבור מהר יותר.
2. בהרדמה מקומית (בשונה מהרדמה כללית), טונוס השרירים בפנים נשמר. ניתן להפעיל את השרירים והם אינם במצב רפיון מוחלט כמו בהרדמה כללית. עניין זה חשוב מאוד לצורך השגת תוצאה טבעית יותר ולא מתיחה סתמית של הרקמות ללא התחשבות בשרירי ההבעה.
3. בהרדמה מקומית, לחץ הדם נשמר קבוע לאורך כל הפעולה ואין תנודות של עליה או ירידה. בהרדמה כללית לעומת זאת, תהיה ירידה משמעותית בלחץ הדם במהלך הניתוח עם קפיצה חדה בזמן ההתעוררות. זאת הסיבה שבהרדמה מקומית אנו רואים הרבה פחות "סימנים כחולים" או תופעות של דימום לאחר הניתוח.
4. שימוש קצר יותר בנקזים ובחבישות- כאמור, בהרדמה מקומית יהיה סיכון נמוך יותר בשינויי לחץ דם ודימומים פתאומיים. עקב זאת יהיה צורך קצר יותר בשימוש בנקזים או חבישות לוחצות. פחות בצקות- מאותה סיבה ממש, אנו עדים לפחות נפיחות, בצקת או הצטברות נוזלים בפנים.
5. בהרדמה מקומית אין שלב התאוששות מהרדמה כללית. לרוב, אין צורך באשפוז וניתן לחזור הביתה כבר ביום הניתוח. ההחלמה מניתוח זה קצרה מאוד וניתן לצאת מהבית כבר לאחר 3 ימים.

לפני ואחרי מתיחת פנים
לפני ואחרי מתיחת פנים

כל האמור לעיל ניתן לבצע בהרדמה מקומית בלבד וללא צורך בהרדמה כללית או באשפוז ארוך.

ניתוחי הפנים שמבוצעים ע"י ד"ר עזריה וד"ר ענבר במכון DR מבוצעים כמעט תמיד בהרדמה מקומית בתוספת חומר טשטוש. אנו ממליצים לעבור טיפול זה בהרדמה מקומית (למרות החשש מפני כאב או תחושה לא נעימה).

טיפים לניתוח מתיחת פנים או, מדוע לבצע מתיחת פנים?

  • האם מתיחת העור לאורך קו הלסת התחתונה גורם לשינוי משמעותי? אם כן- הינך מתאים/מה לניתוח זה. • ניתוח מתיחת פנים מתקן גם צוואר רפוי. למעשה, אין טיפול אחר שיכול לשנות את מצב הצוואר פרט ממתיחת פנים!
  • האם יש ירידה בנפח הפנים ולא רק נפילה שלהן? אם כן- מתאים להזרקת שומן בנוסף למתיחת הפנים.
  • ניתן לשלב במתיחת פנים גם הרמת גבות, תיקון עפעפיים עליונים ותחתונים ניתוח אף והרמת שפה עליונה.
  • האם השפתיים דקות ובעלות חריצים מסביב? האם חסר נפח תוחם? האם השפה העליונה נפולה וארוכה? אם כן, מצב זה מתאים להרמת שפה, שיוף הקמטים והזרקת חומרי מילוי.
  • האם ניתן להרים את הגבות והמראה יותר רענן? אם כן – מתאים להרמת גבות משולב בניתוח מתיחת פנים.
  • האם תנוכי האוזניים התארכו עם השנים אולי בגלל שימוש בעגילי כבדים? אם כן ניתן לתקן את אורך התנוכים

לחצו כאן לצפיה בתוצאות המדהימות שלנו של מתיחת פנים

Make an Appointment

קבעו איתנו פגישה