08

ניתוח עיצוב ישבן

מכיוון שאת צורת הישבן וגודלו קשה יחסית לשנות באמצעות התעמלות לכן רבים פונים לפתרון ניתוח עיצוב ישבן.

ניתוח עיצוב ישבן-למי הניתוח מתאים?

מכיוון שאת צורת הישבן וגודלו קשה יחסית לשנות באמצעות התעמלות לכן רבים פונים לפתרון ניתוח עיצוב ישבן. קיים קשר אסוציאטיבי בין הישבן לשדיים. קשר זה מתבטא במבנים אנטומים דומים כגון: החריץ שבין הישבנים, הקפל מתחת לישבן, המבנה העגול של לחי הישבן, השומן והשריר התומך בישבן. תהליכים דומים יעברו הן על השדיים והן על הישבן: נפילה של הישבן עקב גיל, שינוי צורה עקב ירידה במשקל ושינויים במשקל הגוף, ישבן שטוח, ישבן גדול וישבן צנוח.

  • ניתוח זה מתאים לנשים וגברים כאחד ובכל גיל.
  • מקרים מולדים בהם הישבן שטוח. לעיתים המותן מעל הישבן מלאה בכרית שומן אשר מסווה את בלט הישבן. לעיתים כרית שומן שנמצאת מתחת לקפל הישבן ובירך האחורית מלמעלה, מסווה את בלט הישבן אף היא.
  • ירידה במשקל ובעיקר ירידת משקל מהירה, קיצונית ללא חיזוק שרירי הישבן יגרמו לישבן להתרוקן הנפח ולצנוח מטה(בדומה להליך שקורה בשדיים)
  • גיל- ככל שהגיל עולה, אלסטיות העור יורדת ולכן מתקבלת צניחה של הישבן מלווה בסימני מתיחה, צלוליט ועוד.

אפשרויות ניתוח עיצוב ישבן:

1. בדומה לשדיים, ניתן לבצע הגדלת נפח הישבן ע"י שתלי סיליקון המותאמים לישבן. היתרון הוא בכך שניתן לבצע לכל אדם גם לאנשים מאוד מאוד רזים. השתל מוכנס מתחת לשריר העכוז הגדול דרך פתח צר המצוי בחריץ שבין לחיי הישבן. יתרון: ניתוח פשוט, קצר ללא אשפוז המבוצע בהרדמה כללית. השתלים נמצאים ברום הישבן כך שאין בעיה בזמן ישיבה. חסרון: גוף זר ומורגש בישבן. כמובן שלגודל השתל השפעה מכריעה על צורת הישבן לאחר ניתוח ועל הסיבוכים הנגרמים מניתוח זה. שתל קטן יהיה עם מעט יותר סיבוכים לעומת שתל בעל נפח גדול.2. חסרון נוסף- האפשרות לדחיית שתל.3. שאיבת שומן: בחלק מהמקרים ניתן להגדיל ישבן ע"י שאיבה מסביב לגבולותיו, כלומר, שאיבה במותניים, בירכיים החיצוניות והפנימיות ובירך אחורית עליונה מתחת לקפל הישבן. הזרקת שומן עצמי. זוהי שיטת הבחירה ברוב המקרים בהם מעוניינים להגדיל את נפח הישבן. שומן העצמי ילקח מסביב לישבן (ממותניים, בירכיים החיצוניות והפנימיות ובירך אחורית עליונה מתחת לקפל הישבן) ומכל מקום אחר ממנו ניתן להפיק שומן. השומן שהוצא מגוף המטופל עובר תהליך קצר של סינון והכנה ומייד לאחריה הוא מוזרק באופן ישיר לתוך ישבנו של המטופל.

ניתוח עיצוב ישבן-השלבים שאחרי

לאחר ניתוח עיצוב ישבן ישהה המטופל במחלקת התאוששות כשעתיים זאת בכדי לוודא התעוררות איטית בטוחה והדרגתית של המטופל. לאחר מכן יהיה המטופל תחת מעקב שיערך מספר יממות. במהלך ההחלמה יהיה על המטופל להיות עם בגד מחטב למשך כ- 4 שבועות לערך. אין הוצאת תפרים שכן התפרים הפנימיים נמסים מאליהם ומבחוץ מבוצעת הדבקה ביולוגית.מיד לאחר ניתוח עיצוב ישבן, יהיה קשה למטופל לשבת על הישבן, אך תוך זמן קצר כאב זה יעלם ותחושת הנוחות תשוב. ניתן ומומלץ מאוד לחזור לפעילות ספורטיבית בהדרגתיות לאחר כשבוע וזאת לאחר הדרכה שתקבלו מצוות המרפאה. התוצאות מניתוח זה יראו כבר ביום שלמחרת, אולם, פעילות ספורטיבית ושינוי אורח חיים יגרום לשינוי נרחב יותר שכולל גם אזורים שלא טופלו באופן ישיר בניתוח. זהו ניתוח שמשנה את הגוף, והשפעותיו ניכרות על פני הגוף אף מעבר לתקופה של מספר חודשים לאחר הניתוח.

יתרונות וחסרונות

יתרון: ברוב המקרים קיים שומן בשפע. זוהי רקמה עצמית שאינה עוברת תהליך כימי (לקריאה נוספת- הזרקת שומן עצמי). לשמחתנו, בישבן אחוז הקליטה הוא גבוה (מעל ל- 80% בערך) ולרוב לא נזדקק להזרקה נוספת. יתרה מכך, השומן שנקלט בישבן אינו מורגש במישוש ונראה כחלק בלתי נפרד משומן הישבן גם בבדיקה מיקרוסקופית.
חיסרון: ההליך דורש שומן בכמות רבה (מעל 2 ליטר שומן לפחות לשאיבה). הוא גם מוגבל בתוספת הנפח (לא ניתן להגדיל ישבן בהזרקת שומן שיביא לשינוי מאוד קיצוני) ולמקרים אלו נזדקק לחזור על הפעולה לאחר מספר חודשים. הבעיה העיקרית קיימת לאנשים רזים להם אין מספיק שומן להזרקה.
ניתוח הרמת/מתיחת ישבן: זהו ניתוח כירורגי המשלב בין מתיחת עור רפוי של הישבן והירך החיצונית, שינוי נפח השומן בישבן ובירך החיצונית, עיצוב הישבן והירך העל ידי תוספת נפח רקמתי והרמה של הישבן למיקום גבוה יותר (בדומה לסיבות המובילות להרמת חזה).
יתרון: היתרונות לניתוח זה רבים. ראשית הניתוח יכול לגרום לשינוי משמעותי במראה הישבן והירכיים כולל מימד הנפח (ניתן לבצע שאיבת שומן גדולה מבלי לדאוג לצניחת העור של הישבן והירכיים). בעקבות ניתוח זה כל הגוף משתנה, היציבה בטוחה והצדודית הומוגנית יותר. הניתוח מורכב מבחינה טכנית אך ההחלמה ממנו קלה יחסית (בהשוואה למתיחת בטן למשל) וזמן החזרה לשגרה קצר.
חיסרון: הבעיה העיקרית בניתוח זה היא הצלקת. משום מה אנשים נרתעים מצלקת הממוקמת מעל הישבן (בקו הגבול שבין הישבן והגב התחתון עד לחריץ). אולם, קיימים מקרים בהם המתיחה תהיה אלכסונית ואז הצלקת ברובה תהיה החריץ שבין הישבנים. לרוב, לא תהיה בעיה עם הצלקת והיא ממוקמת יפה בתוך קו הבקיני. כיום ניתן לטפל במקרים של ישבן גדול מאוד וירכיים רחבות בעלות עור רפוי, מלווה באי סדירות ובצלוליט על ידי שאיבה גדולה ומתיחת ירך/ישבן.

שינוי נפח השומן בישבן ובירך החיצונית

לחצו כאן לצפיה בתוצאות המדהימות שלנו של עיצוב הישבן

Make an Appointment

קבעו איתנו פגישה