08

תיקון א-סימטריית שדיים

בניתוח זה אין שיטת ניתוח אחידה והכל תלוי בבעיה הספציפית של המטופלת וברצונה האישי. ברוב המקרים של א-סימטריה בשדיים, הבעיה היא בשל חוסר התפתחות של שד אחד או אי התפתחות מספקת של צד אחד לעומתו של הצד השני.

תיקון א-סימטריית שדים למי מיועד הניתוח?

השדיים מכילים בלוטות חלב מפותחות. השדיים נותרים לא מפותחים עד לגיל 10-11. בשלב התפתחות חזה ראשוני מתפתחים ניצני השד בבנות. התפתחות שד אחד יותר מהשני אופיינית בשלב ההתבגרות המינית והיא נורמאלית. עד תום ההתבגרות המצב מתייצב על פי רוב. משלב ראשוני זה ועד לבשלות שדיים מלאה הזמן משתנה בין אישה לאישה.

אסימטריה מסוימת בין השדיים קיימת אצל כל אחת במידה כזו או אחרת כמו אסימטריה של כל איבר זוגי בגוף.

עבור חלק מהנשים העוברות ניתוח הגדלת חזה קיים הצורך בהתאמת נפח שונה של שתלים לכל שד בכדי להגיע לגודל זהה עבור חזה לא סימטרי. דבר זה נבדק בייעוץ הראשוני. אגב, נשים רבות עם אסימטרייה של השדיים אינן מודעות לכך עד לפגישת הייעוץ. גדילה ביתר של שד אחד בלבד או חסר בגדילה של שד אחד מאובחנת רק בסיום תהליך בשלות השדיים. במקרים מסוימים יש לבצע הגדלה של שד אחד בלבד על מנת להגיע לסימטריה או הקטנה של שד אחד בהתאם למצב, הצורך והרצון של המטופלת.

לעתים הגורם לחסר התפתחות שד אחד הוא חסר התפתחות כללית של אותו צד בית חזה, מצב המכונה סינדרום ע”ש פולנד. במצב זה יש חסר התפתחות חד צדדית של בית החזה על מרכיבים שונים, כלומר – צלעות, שריר החזה (פקטורליס), שד ופטמה. סינדרום זה אינו תורשתי. חסר ההתפתחות של בית החזה יכול להתבטא בצורות שונות ולא תמיד יכלול את כל המרכיבים. לעתים, כל ביטויו הינו בשד קטן יותר בלבד. במקרים קיצוניים יותר יתכן ויהיה צורך בשחזור שד מלא ומורכב.

בעיה בחוסר התפתחות של שד אחד או אי התפתחות מספקת של צד אחד

הערכה טרום ניתוחית

1. ראשית מגדירים את גודל האסימטריה. האם האסימטריה משמעותית או אסימטריה קל. יש למדוד את איכות וכמות רקמת השד הקיימת בחלקו העליון והתחתון של השד ומתחת לפטמה. אנו מעריכים את איכות העור והמצאות סימני מתיחה.

2. יש להחליט טרם הניתוח מהו מראה השד הרצוי ע"י המטופלת. במקרים בהם נפח השד קטן, ניתן להשתמש בשתל סיליקון. לחזה "נפול" נמליץ על הרמת חזה.

3. בכל מקרה, יוסבר למטופלת על הניתוח ויתכן צורך בניתוח אשר יבוצע בשלבים, כלומר יותר מניתוח אחד

לרוב, אנו ממליצים על מראה טבעי יותר, הפרופורציונלי למבנה בית החזה, רוחב הכתפיים, מותן ואגן ואף לבלט הישבן במראה צידי.

מהלך הניתוח:

מהלך הניתוח דומה לניתוחי הגדלת חזה, הרמת חזה או הרמה והגדלה. אולם, ניתוח לתיקון אסימטריה, גם במקרים הקלים יותר, יהיה ארוך יותר. במקרים של אסימטריה גדולה יתכן כאמור, פיצול של הניתוח לשני ניתוחים.

יש לזכור: תוצאות סופיות לאחר ניתוח זה מתקבלות כעבור מספר חודשים בלבד. בחודשים הראשונים השד עלול להראות אחר ושונה מצורתו הסופית.

בניתוח זה הרופאים מסתמכים הרבה על הניסיון שרכשו עם השנים בבית החולים ובפרקטיקה הפרטית בניתוחי שחזורי והקטנת שדיים על מנת לקבל את התוצאה האסתטית הטובה ביותר.

אסימטריה בדרגה גבוה יותר בת 30 לאחר לידות והנקות. שד ימין- מתאים להגדלה בלבד אולם שד שמאל מתאים להרמה והגדלה

לחצו כאן לצפיה בתוצאות המדהימות שלנו של תיקון א-סימטריית שדיים

Make an Appointment

קבעו איתנו פגישה