04

ניתוח לעיצוב הגוף

הרבה שינויים חלים בגופנו במהלך החיים. שינויים במשקל הגוף, שינויים הורמונליים וגיל, הריונות, לידות והתבגרות כולם משפיעים על מראה גופנו. הלא נאמר “נפש בריאה בגוף בריא” ואם הנפש בריאה איך נגרום לגוף להיות בריא?

פעילות גופנית וספורט לחיטוב הגוף תורם באופן משמעותי למראה הגוף, אולם קיימים שינויים אשר אינם ניתנים לתיקון למעט תיקון ניתוחי. בפרק הדן על מתיחת בטן ובפרק הדן על הרמת חזה, פרטנו את הסיבות לביצוע ניתוחים אלו. אולם, במקרים בהם קדמת הגוף כולה זקוקה לשינוי, אנו מבצעים הליך הקרוי "עיצוב הגוף". במקום להסתכל על כל איבר בנפרד (חזה, בטן וירכיים) ולטפל באופן ניפרד בכל אחד מהם (ניתוחי שדיים, שאיבת שומן, מתיחת בטן, מתיחת ירכיים וכו') אנו מציעים חיבור של קבוצת הניתוחים הללו לכדי ניתוח אחד אשר מטפל בכל הגורמים המשנים את מראה הגוף.

המטרה – הסתכלות כללית על כל הגוף לעומת כל איזור בנפרד, מציאת הליך מתאים המשתלב עם האיבר הסמוך לו תוך התחשבות במבנה הכללי אליו נשאף להגיע. זוהי האומנות האמתית בכירורגיה פלסטית הסתכלות רחבה יותר ופתרון כללי יותר מאשר טיפול בכל אחד מהאיברים בנפרד. כשמדובר בביצוע ניתוח מורכב כמו ניתוח לעיצוב גוף, שיתוף פעולה בין שני רופאים מומחים, ד"ר רון עזריה וד"ר רועי ענבר, מבטיח ניתוח בטוח יותר עם שיקול דעת וניסיון של שני רופאים ביחד.

במקרים בהם קדמת הגוף כולה זקוקה לשינוי, אנו מבצעים 'עיצוב גוף'

ניתוח עיצוב הגוף -למי הניתוח מתאים?

 • ניתוח זה מתאים לנשים וגברים כאחד ובכל גיל בתנאי שבריאותם מאפשרת זאת.
 • לנשים, בעיקר לאחר לידות או ירידת משקל. לרוב הגברים הסיבה העיקרית לניתוח זה הינה ירידת משקל ועודפי עור בחזה, מותניים ובטן.
 • ניתוח לעיצוב הגוף לאחר ירידה במשקל – ירידה במשקל ובעיקר ירידת משקל מהירה, קיצונית ללא חיזוק שרירי הבטן, חזה והאגן יגרמו לצניחת המעטפת החיצונית וצניחה מטה של איברי הגוף.
 • ככל שהגיל עולה, אלסטיות העור יורדת ולכן מתקבלת צניחה של הבטן, החזה והמותניים, מלווה בסימני מתיחה, צלוליט ועוד.
 • לנשים לאחר לידות, בעיקר לידות קיסריות ולאחר הנקות ממושכות, אופייני למצוא צניחה והתרוקנות השדיים, דלדול העור בבטן התחתונה ומותניים רחבות.
 • רפיון בשד ונפילה של רקמת השד (גניקומסטיה דרגה 3-4 מחייב תיקון עם הרמה).
 • רפיון דופן הבטן בעיקר התחתונה מלווה בעודפי עור אשר לא ניתן לתקנם למעט בניתוח מתיחת בטן.
 • מלאות שומנית באזור המותן לתיקון משולב בין שאיבת שומן ומתיחת בטן.
 • רפיון בשד,נפילה של רקמת השד והתרוקנות נפח השד. מיועד לניתוח הרמת חזה והגדלה.
 • רפיון דופן הבטן בעיקר התחתונה מלווה בעודפי עור אשר לא ניתן לתקנם למעט בניתוח מתיחת בטן.
 • מלאות שומנית באזור המותן לתיקון משולב בין שאיבת שומן ומתיחת בטן

ניתוח עיצוב הגוף, יתרונות:

ההתייחסות שלנו לגוף כמכלול ולא לפרטיו מאפשר עיצוב מלא של כל הגוף תוך התייחסות לכל איבר סמוך והשפעתו על האיבר המטופל. כך ניתן להשיג הרמוניה אסטטית יותר ופרופורציה מדויקת יותר מאשר טיפול בכל אחד מהאזורים בנפרד. זמן ההחלמה קצר יותר מאשר כל ניתוח בנפרד. כיום החיים המודרנים מאלצים אותנו לקצר את חופשת המחלה ולחזור לשגרה פעילה כמה שיותר מהר. ניתוח אחד כללי, ייתן פתרון טוב במקרים אלו לעומת פיצול של כל ניתוח בנפרד.

לאחר ניתוח זה ובמשך זמן של מספר חודשים לאחריו ועד כשנה, הגוף ימשיך ויתעצב על כל חלקיו בלוית פעילות גופנית פשוטה. היתרון הבולט לניתוח עיצוב גוף משולב קשור להמשך השינוי המתחולל בגוף לאחר תקופת ההחלמה. אנו רואים שינויים ניכרים במראה הגוף, במשקל ואפילו ביציבה מספר חודשים לאחר הניתוח. אנו מעודדים מטופלים להשתדל ולקיים פעילות גופנית פשוטה (שאינה מצריכה השקעת זמן או כסף רבה) על מנת לשפר את התוצאות למשך החודשים לאחר הניתוח. ולסיום היתרונות- עלות הניתוח זולה יותר מסכום כל ניתוח בנפרד.

ההתייחסות שלנו לגוף כמכלול ולא לפרטיו מאפשר עיצוב מלא

ניתוח עיצוב הגוף-השלבים שאחרי

לאחר ניתוח עיצוב ישבן ישהה המטופל במחלקת התאוששות כשעתיים זאת בכדי לוודא התעוררות איטית בטוחה והדרגתית של המטופל. לאחר מכן יהיה המטופל תחת מעקב שיערך מספר יממות. במהלך ההחלמה יהיה על המטופל להיות עם בגד מחטב למשך כ- 4 שבועות לערך. אין הוצאת תפרים שכן התפרים הפנימיים נמסים מאליהם ומבחוץ מבוצעת הדבקה ביולוגית. תחושת הכאב למרבה הפלא אינה משקפת חיבור של כאב מכל אחד מהאזורים שעברו ניתוח. רוב המטופלים חשים בחוסר נוחת למשך מספר יממות, אך תוך זמן קצר כאב זה יעלם ותחושת הנוחות תשוב. ניתן ומומלץ מאוד לחזור לפעילות ספורטיבית בהדרגתיות לאחר כשבוע וזאת לאחר הדרכה שתקבלו מצוות המרפאה. התוצאות מניתוח זה יראו כבר ביום שלמחרת, אולם, פעילות ספורטיבית ושינוי אורח חיים יגרום לשינוי נרחב יותר שכולל גם אזורים שלא טופלו באופן ישיר בניתוח. זהו ניתוח שמשנה את הגוף, והשפעותיו ניכרות על פני הגוף אף מעבר לתקופה של מספר חודשים לאחר הניתוח.

לחצו כאן לצפיה בתוצאות המדהימות שלנו של ניתוח עיצוב הגוף

Make an Appointment

קבעו איתנו פגישה