תיקון שפתיים

השאירו פרטים

ונדאג לספק לכם את כל המידע בנושא שתבחרו

נושאים נוספים

הקטנת חזה אצל גברים
גניקומסטיה מוגדרת כמצב בו מרכיבי השד מוגדלים באופן חריג אצל גברים הגורם ליצירת מראה שד נשי בעל מלאות שאינה פרופורציונלית למבנה גברי.
WEB BANNER23 (5)
ניתוח הקטנת חזה נעשה בדרך כלל על ידי בעלות חזה גדול, נשים לאחר הריונות, לידות, השמנה והרזייה, נשים בעלות מבנה גוף רזה וחזה גדול למימדי גופן שרוצות להקטינו ולייצור פרופורציה למבנה גופן.
WEB BANNER23 (3) (1)
ניתוח זה משאפשר פתרון גם עבור נשים שהחזה שלהן אינו סימטרי וגם עבור חזה שאיבד מנפחו במהלך השנים בשל הריונות והנקות או ירידה במשקל.

למי מיועד טיפול תיקון השפתיים?

–  מטופלים אשר קיימת להם שפה דקה במיוחד, או חסר מוחלט בשפה עליונה.
–  מטופלים להם המרחק בין השפה לאף גדול, המסתיר לחלוטין את השיניים העליונות במצב מנוחה.
–  למטופלים בעלי שפה שסועה, לפני או אחרי תיקון קודם, המעוניינים לשפר את חיצוניות השפתיים.
–  מטופלים לאחר הזרקות רבות מידי לשפתיים, בעלי שפתיים עבות, נוקשות שאינן פרופורציוניות והרמוניות עם מראה הפנים.

תיקון שפתיים – הניתוח

ניתוחי שפתיים מבוצעים לרוב בהרדמה מקומית בלבד. אנו מבצעים הזרקת חומר מרדים בדומה לטכניקה המקובלת אצל רופאי שיניים. בניתוחים המקצרים את האורך בין האף לשפה העליונה (הרמת שפה) החתך חבוי בתוך רצפת הנחיריים ואינו גלוי לעין. תהליך ההחלמה קצר והחזרה לשגרה הינה מהירה. בשיטה זו אנו מרימים וחושפים את רירית השפה העליונה במקרים בהם השפה העליונה דקה מאוד, או מקצרים ע"י הוצאת רקמה עודפת, את המרחק בין האף לשפה.

סיבוכים ותופעות לוואי

– כמו בכל ניתוח: דימום, שטפי דם, נפיחות רקמת השפה ואף זיהום איזור המנותח אינם שכיחים.

– צלקות לרוב חבויות היטב ואין לראותן כלפי חוץ

– תוצאה אסטטית משביעת רצון

– איבוד זמני של תחושה בשפתיים העליונות

**תופעות הלוואי ידונו בהרחבה עם ד"ר רון עזריה לפני הניתוח**

מה הייתרונות בניתוח שפתיים?

ניתוח לתיקון שפתיים, המכונה גם שחזור שפתיים או הגדלת שפתיים, מציע מספר יתרונות, כולל:

  1. אסתטיקה משופרת: ניתוח בשפתיים יכול לשפר את מראה השפתיים על ידי תיקון אסימטריה, עיצוב מחדש והוספת נפח למראה מאוזן ומושך יותר.
  2. תיקון פציעות שפתיים: ניתוח בשפתיים יכול לתת מענה לפציעות שונות בשפתיים, כגון חתכים, חתכים או נזקים מתאונות, ולספק שיקום תפקודי ואסתטי.
  3. טיפול בפגמים מולדים: ניתוח בשפתיים יכול לעזור לתקן מצבים מולדים כמו שפה וחך שסועים, ולשפר הן את המראה והן את הפונקציונליות.
  4. ביטחון עצמי משופר: על ידי שיפור מראה השפתיים, ניתוח שפתיים יכול להגביר את ההערכה העצמית והביטחון אצל אנשים שעשויים להרגיש מודעים למבנה השפתיים שלהם.
  5. שיפור תפקודי: במקרים בהם תפקוד השפתיים נפגע עקב פציעות או פגמים מולדים, ניתוח שפתיים יכול להחזיר את תנועת השפתיים ותפקוד תקינים.
  6. תוצאות מותאמות אישית: ניתן להתאים את הליכי תיקון השפתיים כדי לענות על הצרכים האישיים והתוצאות הרצויות, תוך מתן תוצאות מותאמות אישית לכל מטופל.
  7. זמן השבתה מינימלי: בהתאם לסוג הניתוח בשפתיים, זמני ההחלמה יכולים להיות מהירים יחסית, ומאפשרים למטופלים לחזור לפעילותם הרגילה זמן קצר לאחר ההליך.

בסך הכל, ניתוח לתיקון השפתיים מציע מגוון יתרונות שיכולים לשפר הן את המראה והן את הפונקציונליות של השפתיים, מה שמוביל לשיפור איכות החיים עבור אנשים רבים.