מנתח הרמת חזה

השאירו פרטים

ונדאג לספק לכם את כל המידע בנושא שתבחרו

נושאים נוספים

הקטנת חזה אצל גברים
גניקומסטיה מוגדרת כמצב בו מרכיבי השד מוגדלים באופן חריג אצל גברים הגורם ליצירת מראה שד נשי בעל מלאות שאינה פרופורציונלית למבנה גברי.
WEB BANNER23 (5)
ניתוח הקטנת חזה נעשה בדרך כלל על ידי בעלות חזה גדול, נשים לאחר הריונות, לידות, השמנה והרזייה, נשים בעלות מבנה גוף רזה וחזה גדול למימדי גופן שרוצות להקטינו ולייצור פרופורציה למבנה גופן.
WEB BANNER23 (3) (1)
ניתוח זה משאפשר פתרון גם עבור נשים שהחזה שלהן אינו סימטרי וגם עבור חזה שאיבד מנפחו במהלך השנים בשל הריונות והנקות או ירידה במשקל.

למי מיועד ניתוח הרמת חזה?

ניתוח הרמת חזה נועד לנשים, בעלות חזה “נפול” עם או בלי הידלדלות תוכן השד. בדרך כלל מראה שד “נפול” מציין שד ריק מבחינת התוכן, הפטמות “מסתכלות” למטה והשד “שוכב” על העור של בית החזה או הבטן. מקרים אלו שכיחים לאחר ירידת משקל, לידות והנקות או בשל מבנה התפתחותי מגיל צעיר.

הערכה טרום ניתוחית

1. יש להבדיל בין הרמת שד לבין הגדלת שד. לצורך כך יש לבדוק את מיקום הפטמה ביחס לכפל התת שדי (ראה ציור). הרמת שד מיועדת בעיקר למקרים בהם צניחת הפטמות הינה בדרגה 3,4.
2. יש למדוד את איכות וכמות רקמת השד הקיימת בחלקו העליון והתחתון של השד ומתחת לפטמה. אנו מעריכים את איכות העור והמצאות סימני מתיחה. מדידה חשובה נוספת הינה קוטר העטרה. במקרים מסוימים, צניחת השד מלווה בהתרחבות העטרה.
3. יש להחליט טרם הניתוח מהו מראה השד הרצוי ע"י המטופלת.
במקרים בהם נפח השד ירוד, ניתן להשתמש בשתל סיליקון בנוסף להרמת הפטמות. יש לזכור כי לאחר ניתוח הרמת שד חלה ירידה מסוימת בנפח השד.

מימין: צניחת שד דרגה 3 לאישה בת 38 לאחר 3 לידות. משמאל: צניחת שד דרגה 4 לאישה בת 24 בשל מבנה מולד.לרוב, אנו ממליצים על מראה טבעי יותר, הפרופורציונלי למבנה בית החזה, רוחב הכתפיים, מותן ואגן ואף לבלט הישבן במראה צידי.


מהלך הניתוחהניתוח נערך בבית חולים תחת הרדמה כללית. אורך הניתוח כשעה וחצי עד שעתים. במהלך הניתוח אנו מקטינים, בד"כ, את קוטר העטרה ומעלים את העטרה והפטמה על "גבעול" למיקומה החדש. אנו יוצרים מעיין "ערסל" התומך את השד בחלקו התחתון ויוצר מלאות סמוך לחריץ שבין שני השדיים. בשלב זה, ניתן להוסיף שתלי סיליקון מתחת לשריר בית החזה הגדול. בסוף הניתוח, אנו מבצעים תפירה בחוטים פנימיים ונספגים כך שאין צורך להוציא תפרים ואין סמני תפרים על פני העור. אנו חובשים את המקום כולל חזיית ספורט אותה לא מורידים למשך 3 שבועות לערך.צלקותניתוח הרמת שד מותיר צלקות על פני השד. הצלקות מצויות מסביב לגבול עטרה- עור, וצלקת אנכית מגבול העטרה לכיוון כפל התת שדי. כלל צלקות הללו מתרפאות היטב ומותירות סימן מטושטש במקום הימצאותן.שיטת הניתוח יכולה להשתנות ממטופלת אחת לשנייה בהתאם לצורת השדיים, סוג העור ואיכותו, כמות, עובי וגמישות הרקמות הרכות.תוצאות סופיות לאחר ניתוח זה מתקבלות כעבור מספר חודשים בלבד. בחודשים הראשונים השד עלול להראות אחר ושונה מצורתו הסופית.


**סיבוכים ותופעות לוואי


כמו בכל ניתוח קיימים סיבוכים אפשריים. העיקרים שבהם:
נמק של הפטמה חלקי או מלא. נדיר פחות מ- 0.5%
שטפי דם כ- 3% מכלל הניתוחים המבוצעים
זיהום בפצע הניתוחי פחות מ- 1% מכלל הניתוחים. לאחר הניתוח אנו ממליצים על נטילת אנטיביוטיקה מונעת למשך 5 ימים להפחתת הסיכון לזיהום.
הצורך בניתוח חוזר לצורך תיקון קיים בעיקר בניתוחים אלו, בשל אופיו השמרני והרצון להימנע מצלקות מיותרות. שיעור התיקונים אצלנו הינו כ-2%.
הפחתת תחושה לאזור הפטמה, פחות מ- 5% מהמקרים. לרוב התחושה חוזרת עד כשנה לאחר הניתוח ובמיעוט מהמקרים התחושה אינה משתקמת.
יכולת הנקה עלולה להיפגע אם כי לא ניתן לקבוע בוודאות באיזה שיעור.
היפרדות שולי החתך ופתיחת קו התפר. תופעה נדירה וקשורה יותר לכריתת מסת שד גדולה עם עור דק ונשים מעשנות.
**תופעות הלוואי ידונו בהרחבה עם ד"ר עזריה לפני הניתוח


מעקב לאחר הרמת שדיים
לאחר הרמת שד יש להמשיך בתוכנית הקבוע לגילוי מוקדם של סרטן השד. התוכנית כוללת בדיקה ידנית עצמית, בדיקה ע"י כירורג שד, ממוגרפיה או אולטרא סאונד עפ"י הכללים המקובלים שהותוו ע"י משרד הבריאות. יש ליידע את הבודקים, טרם הבדיקה על הניתוח שעברת.


ככלל, מומלץ להיוועץ עם הרופא המנתח או כל מומחה אחר לכירורגיה פלסטית בכל שינוי שנוצר בשד.